Dragon pokrowce sztywne PCV

Opublikowano przez

Smukłe i lekkie, usztywniane pokrowce na wędziska ze szkieletem wykonanym z PCV. Z zewnątrz pokryte miękką, ale przy tym mocną tkaniną typu Oxford 2600, elegancko wykończone czerwonymi lamówkami.

Mieszczą 3–4 wędziska matchowe, feedery czy pickery lub dwie bolonki. Wystarczy dobrać długość pokrowca do wielkości transportowej wędzisk z 5-10 cm rezerwy.

Znacznie ułatwiają bezpieczne przewiezienie wędzisk w niepewnych warunkach, np. przytwierdzone do bagażnika dachowego w aucie. Usztywnienia szczególnie zabezpieczają wrażliwe miejsca, jak przelotki w bolonce.  Dzięki miękkim od wewnątrz ściankom i trwałości PCV kije są doskonale zabezpieczone przed praktycznie każdą sytuacją typu wstrząs czy uderzenie, wytrzymają też stały, nawet kilkudziesięciokilogramowy nacisk. Idealne do samochodu czy do przechowywania wędzisk zapasowych w bakiście. Wyposażone w wygodny uchwyt oraz regulowany pasek.

Dostępne wielkości ( ceny w granicach 120-160 zł w zależności od długości):

  • długość 120 cm
  • długość 135 cm
  • długość 150 cm
  • długość 165 cm
Cena porównywalna jest z pokrowcami wielokomorowymi z dodatkowymi kieszeniami na pudelka czy parasol/podbierak. W tym przypadku pokrowiec PCV przegrywa z miękkim pokrowcem, który zdecydowanie wygodniejszy przy transporcie pieszym np. z domu na łowisko.
Jednak jeśli rozważyć transport samochodem, gdzie resztę sprzętu możemy spakować osobno w bagażnik, wówczas jest to świetne zabezpieczenie wędzisk. Ja posiadam pokrowce obu typów i w zależności od potrzeb y wybieram odpowiednie. Przy długim urlopie z wędką, wiozę je w sztywnym pokrowcu na dachu a drugi zwinięty w kłębek leży w bagażniku i korzystam z niego na miejscu.
Jest to jednorazowy wydatek na wiele lat, ja osobiście polecam go każdemu zmotoryzowanemu wędkarzowi. Przy tak długim czasie użytkowania, cena inwestycji zdecydowanie zwróci nam się w postaci dobrego utrzymania naszego sprzętu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s