Śruciny do odległościówki…

Opublikowano przez

Na naszym rynku w ostatnim czasie pojawiło się bardzo dużo firm oferujących w swojej gamie zestawy śrucin w wagach angielskich dedykowanych do metody odległościowej.

Musze przyznać, że jakościowo niesamowite wrażenie robią na mnie zestawy oferowane przez firmy Middy, Sensas, Milo, Trabucco oraz Colmic. Jednak są to giganci rynku wędkarskiego i ich produkty zawsze nie schodziły poniżej bardzo wysokiego poziomu. Jedyny kłopot to olbrzymie wg mnie ceny za te zestawy na poziomie 50-70zł. Choć muszę przyznać, że jeden z zestawów firmy Milo Redheart 400g zawierający 20 różnych gramatur śrucin za 67zł był dla mnie osobiście bardzo opłacalną inwestycją i polecam ją. 20 różnych ciężarów to jeden zestaw na wiele lat nieograniczający przy budowei zestawu.

Niewiele gorzej prezentują się zestawy oferowane przez firmy Maver, Traper. Ich cena jest nieznacznie niższa.

Ja chciałbym polecić ze swojej strony zestawy firm Dinsmores, które dostępne są w kilku kombinacjach zestawów oraz w kompletach uzupełniających, ze dość atrakcyjne ceny. Dodatkowo Jeśli posiadamy szczypce do zaciskania i rozwierania śrucin, ich wygodne nacięcia pozwolą nam korzystać z nich wielokrotnie.

Ostatnio z ciekawą ofertą zetknąłem się na portalu allegro. Dwa lubuskie sklepy wędkarskie oferują bardzo ładny zestaw śrucin firmy Behr. Zakupiłem dwa komplety i muszę przyznać, że towar lekko odstaje od zestawów z najwyższej półki ( ceny podobnych zestawów – 30-40zł), jednak jest to jakość porównywana z ofertą Dinsmores i Trapera (ceny tych zestawów to 20-24zł).

UWAGA !!! Cena oferowanych na allegro zestawów to 7zł plus wysyłka wg mnie osobiście niesamowita okazja. Ja już do tego jednego dołożyłem dwa kolejne zestawy, które są w drodze. Cena jest niższa niż uzupełniacze innych firm. Wg mnie warto skorzystać. Na razie śrucin używałem tylko na jednym pobycie nad wodą i żadnych problemów z wyważaniem, zaciskaniem czy przesuwaniem się po żyłce. Naprawde Polecam…

PS. Dla zapominalskich lub startujących w zabawie z odległościówką tablela wag:

Skala angielska SSG AAA BB No1 No4 No6 No8 No9 No10 No11 No12 No13
Waga w gramach 1,8 0,8 0,4 0,3 0,2 0,1 0,06 0,05 0,04 0,03 0,02 0,01

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s