Stopery Stonfo, niezbędna pomoc do połowu spławikiem…

Opublikowano przez

Dziś chciałbym przedstawić wam jedno z najbardziej podstawowych i koniecznych akcesoriów do połowu odległościówką, są to uchwyty do spławika typu Peacock oraz Waggler. Firma Stonfo słynie wysokiej jakości wykonania swoich produktów. Teflon bardzo miekko przesuwa się po żyłce i świetnie współpracuje nawet z drobnymi stoperami nitkowymi lub żyłkowymi. Jego praca na żyłce jest tak dobra, że wielu wędkarzy przy zastosowaniu tego zaczepu nie doklada dodatkowych krętlików na żyłce, po prostu nie są potrzebne.

Zaczepy miejscowe typu stop także świetnie sprawują się w swojej roli.  Wysoka jakość odpornośc na uszkodzenia i przeciążenia przy wyrzutach.

Prezentowane zaczepy spławikowe to dość drogi towar, paczki po 2 sztuki w cenach 15-20zł. Jednak uważam, że jest to wydatek wart wykorzystania, ponieważ znacznie ułatwia składanie zestawu oraz połów odległościówką. Na rynku dostępne są o wiele tańsze zaczepy firmy Jaxon jednak ich jakośc jest niższa. Często zadarzało mi się ze plątał się zestaw podczas wyrzytu przez zbyt oporne przesuwanie spławika po żyłce. Dodatkowo nawet najmniejszy rozmiar jaxona przy drobnych stoperach nitkowych, które często stosuje się przy wędziskach drobno przelotowtych wymagal dodatkowych krętlików ponieważ często wpuszczal stoper to wewnąrz i blokował spławik.

Inna ciekawa alternatywa są stopery Cralusso, ale o nich napisze w kolejnej notatce.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s