Jaxon Carp, zestaw na karpia lub drapieżnika z gruntu…

Opublikowano przez

W ofercie firmy Jaxon pojawiły się dwa ciekawe akcesoria dla wędkarzy szukających w łowisku dużych ryb. Są to sprzęty dedykowane do połowu karpi.

Pierwszym w nich jest kołowrotek Dura Carp DXL jest to nowoczesne i solidne urządzenie, na poziomie porównywalnym z kołowrotkiem Konger Carp. Posiada on precyzyjny wolny bieg i dedykowany jest wymagającym użytkownikom. Dodatkowe wyposażenie kołowrotka:

  • hamulec dostosowany do dużych przeciążeń w trakcie odjazdów i holu dużych ryb;
  • 8-łożyskowy mechanizm z łożyskiem oporowym OWC;
  • szpula główna z duraluminium;
  • zapasowa szpula z grafitu;

Przełożenie kołowrotka to 5,2:1, oferowane rozmiary to 550 i 650 w cenach od 180 do 210zł.

Drugie urządzenie to sygnalizator Pro Carp Profi 1, jest on wodoodpornym, elektronicznym sygnalizatorem z sygnalizacją optyczną i akustyczną. Jest on dostosowany do współpracy z centralą Pro Carp Profi. Pozwala na regulację głośności oraz czułości. Posiada dodatkowe gniazdko wtyczki wskaźnika brań. W ofercie dostępne są modele z niebieskim, czerwonym, zielonym lub żółtym kolorem diody sygnalizacyjnej. Cena to około 100zł.

Ten zestaw akcesoriów jest bardzo ciekawy i całkiem przystępny dla początkujących wielbicieli połowu dużych ryb. Zarówno na jeziorach karpiowych, łowiskach komercyjnych lub innych jeziorach bogatych w dużą rybę. Spotkałem wiele razy wykorzystanie tego zestawu do połowu metodą „żywca” na rybę drapieżną. Świetnie sprawował się do połowu szczupaków oraz sandaczy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s