Starfish Winter i Feeder, rewolucja w zanęcaniu?

Opublikowano przez

W ostatnich dniach otrzymałem ciekawą notkę prasową o zanętach firmy Starfish. W tym o szeroko reklamowanej „limitowanej” zimowej zanęcie uniwersalnej dla ryb spokojnego żeru dedykowanej do wód chłodnych. Dystrybutor na Polskę firma De Graaf zachwala swoje produkty sugerując rewolucję w zanęcaniu.

Przyznaję wersja Winter to bardzo ciekawy produkt o świetnych parametrach. Zanęta nie traci intensywnego aromatu i smaku mimo chłodnej temperatury. Bardzo ciekawym dodatkowym elementem są suszone larwy ochotki w strukturze zanęty. Dodatkowo firma twierdzi, że mieszanka jest skomponowana ze składników mały sycących, energetycznych co dodatkowo podnosi aktywność i żerowanie ryb.  Skład mieszanki: ziarna zbóż, pieczywo piekarnicze i cukiernicze, zioła , minerały, orzechy, suszone larwy ochotki, aromaty i barwniki spożywcze.

Dostępne warianty:

  • Universal Range Halibut 1kg
  • Universal Range Krewetka 1kg
  • Universal Range Ochotka 1kg
  • Universal Range Wanilia 1kg
  • Universal Range FishMix 1kg
  • Okoń 1kg
  • Płoć 1kg
  • Leszcz 1kg

Wcześniej zetknąłem się z zanętą feeder tej firmy.  Feeder Extasy, czyli zanęta przeznaczona do metody gruntowej z zastosowaniem różnego rodzaju koszyczków zanętowych. Zanęta jest skomponowana do nęcenia wszystkich gatunków ryb karpiowatych. Odpowiednią spoistość mieszanki, którą regulujemy ilością dodawanej wody, dzięki czemu dostosowujemy wilgotność i kleistość do wybranego łowiska. Tutaj dostępne są dwa warianty, zanęta na wody płynąc i stojące. Jest to bardzo solidna zanęta, jednak nie sugerowałbym tutaj spektakularnej rewolucji. Stosuję ją jako dodatek wzbogacający bazową zanętę do feedera, którym najczęściej jest MegaMix Czekoladowy lub Lorpio Leszcz Kleń Jaź, których 2-3 kilogramowe opakowanie wzbogacam 1kg zanęty Starfish do odpowiedniego typu łowiska i dodatkami zapachowymi.

A jakie są wasze doświadczenia z produktami firmy StarFish, zapraszam do dyskusji w komentarzach.

Strona dystrybutora StarFish

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s