Wędziska nasadowe – przegląd, Wędkarski Świat 3/2012

Opublikowano przez

W marcowym „Wędkarskim świecie” pojawił się artykuł opisujący dostępne na naszym rynku wędki nasadowe. Celem autorów jest pomoc w wyborze pierwszej wędki dla laika zaczynającego zabawę tą metodą. Bardzo polecam ten artykuł wszystkim zastanawiającym się nad pierwszy zestawem skróconym. Są tu szczegółowo opisane jak sprawdzić czy wędzisko nam odpowiada, na co zwrócić szczególną uwagę w konstrukcji i zachowania wędziska. Oczywiście żaden artykuł nie zastąpi nam wystarczająco skutecznie doświadczonego kolegi. Jednak jeśli szukamy tego typu wędziska i nie zawsze wierzymy sprzedawcy na słowo, to znajdziemy tutaj dużo cennych porad redaktora Adama Niemca. W drugiej części artykułu znajdziemy przygląd popularnych i skierowany do początkujących wędzisk dostępnych na polskim rynku. Znajdziemy tu rozwiązania wielu firm z różnych półek cenowych, przykładowo:

  • w przedziale do 1500zł modele firm Milo (Challenger), Robinson (Magnus), Jaxon (Inspiral Game Pole), York (Rapid pro put over)
  • modele powyżej 2500zł: Milo (Team Glamour), Robinson (Primera), Mivardi (Evolution), Senseas (Pack Conurs Power Match), Browning (Titan), Trabucco (MRX-V Deamon Carp)
  • oraz pozostałe pomiędzy 1500-2500zł

Wszystkie prezentowane wędziska to tyczki często wzbogacone o dodatkowe akcesoria o długości 12-13 metrów. Na kolejnej stronie możemy odnaleźć analogiczne zestawienie dla tyczek o długości 11 metrów. Wszystkich zainteresowanych zachęcam do lektury.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s